III Okręgowy Zlot Klubu Młodego Nauczyciela

23 maja 2014

DSC_0041

17 maja 2014 r. o godz. 10.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie miał miejsce III Okręgowy Zlot Młodych Nauczycieli.

Zlot zorganizował Zarząd Oddziału ZNP i Oddziałowy Klub Młodego Nauczyciela we Włoszczowie oraz Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego ZNP i Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela.

Na Zlot przybyli Prezesi Oddziałów ZNP wraz z Przedstawicielami Oddziałowych KMN i zaproszeni goście:  Prezes ZNP Sławomir Broniarz, przedstawiciel Gminy Włoszczowa w osobie Jolanty Żelichowskiej – Dyrektora Zespołu Obsługi Administracyjno –Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli, Starostwa Powiatowego – Roberta Ślęzaka Kierownika Wydziału Edukacji i Kultury. Przybyli również Iwona Gieroń Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie i Robert Dzierzgwa Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobromierzu.

DSC_0035

Każdy z przybyłych uczestników mógł rozbudzić się filiżanką kawy, poczęstować ciastem przygotowanym przez nauczycieli z Włoszczowy i spokojnie zgłosić swoje przybycie w rejestracji.

O godz. 10.30 nastąpiła część oficjalna zlotu, którą poprowadziły koleżanki: Magdalena Bucka – Przewodnicząca OKMN i Aneta Jaszewska – Przewodnicząca KMN Włoszczowa.

DSC_0043

Powitanie gości i oficjalne otwarcie zlotu spoczęło na gospodarzach imprezy Wandzie Kołtunowicz –  Prezesie Okręgu Świętokrzyskiego ZNP  i Bożenie Jasiowskiej – Prezesie Oddziału ZNP we Włoszczowie

Pani Marzena Kwasniuk  Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie powitała gości jako gospodarz obiektu i w kilku zdaniach opowiedziała o swojej placówce. Jak działa placówka, jakie ma wyposażenie i jak szybko porozumiewa się z pracującymi w niej nauczycielami można się było przekonać podczas przygotowań do zlotu. Miło było patrzeć na ich efektywność, uprzejmość i ich dobry humor 🙂

Koleżanka Renata Kołtunowicz sprawnie i rzetelnie przedstawiła sprawozdanie z działalności OKMN w kadencji 2010 – 2014.

DSC_0075

Następnie zabrał głos Kol. Sławomir Broniarz Prezes ZNP kierując swoje wystąpienie do młodych nauczycieli, przypomniał ważną rolę Związku i nauczycieli zaangażowanych w proces zmian dotyczących przebiegu edukacji w Polsce. Mówił o ważności weryfikacji  kwalifikacji nauczyciela i o potrzebie zmian w tej kwestii, o tym, że bez powołania i pasji trudno być dobrym nauczycielem, o ważnej roli dyrektora i jego jednoznacznej  postawie w sytuacjach, jakie niesie polska rzeczywistość, o potrzebie wspierania młodych nauczycieli przez doświadczoną kadrę. Pokazał nielogiczność i nieprawdziwość populistycznych stwierdzeń typu „dokładanie do edukacji”  i „braku możliwości zwolnienia złego nauczyciela”.

DSC_0133Po treściwej i mobilizującej mowie kolegi Broniarza, w myśl sławnego refrenu, że „Piosenka jest dobra na wszystko” zabrzmiały utwory poważne i zabawne, śpiewane solowo, zespołowo lub całkiem gremialnie ku uszlachetnieniu, pokrzepieniu i rozweseleniu nauczycielskich dusz 🙂 Artystycznie zaprezentowały się koleżanki: Anita Jastrzębska, Agnieszka Szczepara-Dynus, Paulina Kościołek, Iwona Ciosek, Monika Jamróz i Małgorzata Szwarc, która czuwała, żeby wszystko zabrzmiało w odpowiedniej tonacji i w odpowiednim momencie.

Dobre nagłośnienie imprezy było możliwe dzięki uprzejmości dyrekcji ZPO nr 1. Sprzęt spisał się świetnie 🙂

DSC_0146Po chwili relaksu młodzi związkowcy przystąpili do pracy, gdyż musiały odbyć się wybory władz OKMN
Wyborcy sprawnie zorganizowali posiedzenie i głosowanie. W międzyczasie reszta uczestników zlotu mogła pokrzepić się obiadem.
Po posiłku obyło się szkolenie z zakresu prawa oświatowego: nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy prowadzone przez kol. Michała Kowalskiego. Po szkoleniu był czas na indywidualne konsultacje prawnicze.

W okolicach godziny 16-tej organizatorzy z wdzięcznością spoglądali w niebo, które od rana siąpiło deszczem, a teraz całkiem się rozchmurzyło. Dobra pogoda przyszła jak na zamówienie na ostatnią część programu zlotu – piknik na łonie natury. Gospodarzy wypełniło uczucie satysfakcji i spełnienia 🙂 To była udana impreza, nieprawdaż? 🙂

Więcej zdjęć w Galerii.